Prejsť na obsah

Dane môžete po novom platiť kartou

Finančná správa v spolupráci so Štátnou pokladnicou od dnešného dňa spustila do ostrej prevádzky online úhradu 15 druhov daní cez portál finančnej správy.

Zdroj: pixabay.com

Klienti môžu dane po novom platiť komfortnejšie. Finančná správa v spolupráci so Štátnou pokladnicou od dnešného dňa spustila do ostrej prevádzky online úhradu 15 druhov daní cez portál finančnej správy (PFS).

Dlhodobým cieľom finančnej správy je prinášať klientom také riešenia, ktoré zvýšia ich komfort pri plnení si daňových povinností voči štátu. S týmto cieľom od dnešného dňa spúšťa novinku. Uhradiť daň je po novom možné cez PFS prostredníctvom platobnej karty, využitím Google Pay, Apple Pay, alebo prenesením platobných údajov do  internetbankingu vybraných bánk.

Novinku spúšťa aj vďaka desiatkam daňových subjektov, ktoré sa zapojili do skúšobnej prevádzky. V uplynulých týždňoch si daňové subjekty, ktoré prejavili záujem, vyskúšali platbu dane z pridanej hodnoty, spotrebných daní ako aj dane z príjmov. Finančná správa si overila správnosť technického riešenia a zároveň získala užitočnú spätnú väzbu o funkčnosti, ktorú implementuje. „Teší ma, že klientom môžeme priniesť túto novú službu, ktorá im výrazne zjednoduší úhradu dane. Ďakujeme za prejavený záujem daňových subjektov zapojiť sa do skúšobnej prevádzky, som rád, že nám pomohli vylepšiť naše služby pre všetkých klientov,“ skonštatoval prezident finančnej správy Jiří Žežulka.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie