Prejsť na obsah

Finančná správa - Nová služba FS Drive

Finančná správa nedávno spustila nový inovatívny nástroj s názvom FS Drive, ktorý umožňuje daňovým subjektom bezpečný prenos dát.

Foto: pixabay.com

Finančná správa nedávno spustila nový inovatívny nástroj s názvom FS Drive, ktorý umožňuje daňovým subjektom bezpečný prenos dát. Týmto spôsobom môžu subjekty odoslať rozsiahle súbory bez potreby používať USB kľúče, externé disky alebo neoverené aplikácie, čo je obzvlášť užitočné pri daňových kontrolách. Dôležité je však poznamenať, že FS Drive neruší povinnú elektronickú komunikáciu daňových subjektov so správou financií.

FS Drive je novým nástrojom, ktorý zlepšuje komunikáciu daňových subjektov s Finančnou správou. Teraz môžu daňoví subjekty, najmä pri daňových kontrolách, posielať a nahrávať potrebné dokumenty (účtovné doklady, účtovné zostavy a podobne) prostredníctvom FS Drive. Okrem toho FS Drive ponúka aj funkciu šifrovaného úložiska súborov, čo zabezpečuje bezpečný prenos dát v porovnaní s tradičným odosielaním informácií alebo fyzickým odovzdávaním dát na rôznych médiách. Dáta sú ukladané na serveroch Finančnej správy v dátových centrách a sú šifrované počas prenosu aj uloženia. Nová služba taktiež dáva Finančnej správe možnosť posielať súbory externým subjektom a získať súbory od nich prostredníctvom dočasných účtov s platnosťou prístupu do 30 dní.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie