Prejsť na obsah

JUDIKATÚRA: Určenie dane podľa pomôcok - pomôcka ako plnohodnotný dôkaz

Je možné považovať "pomôcky" použité správcom dane pri určovaní dane za plnohodnotný dôkaz?

Zdroj: pexels.com

Právna veta:

„Pomôcky“ v zmysle § 48 ods. 1 a nasl. Daňového poriadku nemožno považovať za plnohodnotné dôkazy. Pri určovaní dane podľa pomôcok totiž nedochádza k dokazovaniu v zmysle čo najúplnejšieho zisťovania a preverovania rozhodujúcich skutočností pre správne určenie dane. Účelom pomôcky teda nie je preukázať určitú právne významnú skutočnosť, ale pomôcť správcovi dane vytvoriť si čo najpravdepodobnejšiu predstavu o predmete dane a jej výške.

Tento článok sme napísali pre našich členov

Odoberať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie