Prejsť na obsah

LEGISLATÍVA: Navyšovanie úložnej kapacity e-schránky bez poplatku

NR SR schválila novelu zákona, ktorá zavádza zvyšovanie kapacity elektronických schránok na portáli slovensko.sk bez poplatku.

Foto: pixabay.com

Národná rada Slovenskej republiky dnes schválila dve novely zákonov z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR). Legislatívne zmeny uľahčia financovanie eurofondových projektov a projektov financovaných zo štátneho rozpočtu a taktiež umožnia zlepšenie digitálnych služieb štátu pre občanov a podnikateľov.

„Fázovanie projektov je dôležitým opatrení, ktoré sme prijali na záchranu eurofondov v dobiehajúcom programovom období. Vďaka našej novele bude možné dokončenie projektov, ktoré sa nestihnú celé zrealizovať do konca tohto roka, financovať z nových eurofondov z Programu Slovensko. Zabránime tak prepadnutiu významnej časti starých eurofondov a zachránime projekty, od ktorých by inak prijímatelia museli odstúpiť,“ povedal minister investícií Peter Balík.

Najväčšou zmenou, ktorú prináša novela, je možnosť priameho zazmluvnenia – pre dofinancovanie už predtým zazmluvnených projektov nebude  potrebné nanovo vyhlasovať výzvy. „Proces fázovania sa tak zjednoduší a zrýchli,“ uviedol minister Balík. Po novom poskytovateľ nebude musieť vyhlasovať výzvu a prijímateľ nebude musieť predkladať žiadosť – prebehne iba jednoduché posúdenie administratívnych podmienok v zmysle nariadenia.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie