Prejsť na obsah

Majetkové priznania sudcov sú už zverejnené

Od dnešného dňa sú na webovom sídle Súdnej rady Slovenskej republiky zverejnené majetkové priznania sudkýň a sudcov za rok 2022.

Foto: pexels.com

Od dnešného dňa sú na webovom sídle Súdnej rady Slovenskej republiky zverejnené majetkové priznania sudkýň a sudcov za rok 2022. Povinnosť podať do konca marca tohto roka majetkové priznanie za predchádzajúci rok vyplynula všetkým, ktorí v minulom roku vykonávali funkciu sudcu. Do konca zákonom stanovenej lehoty  si túto povinnosť splnilo 1411 sudkýň a sudcov Slovenska.

Agendu majetkových priznaní sudkýň a sudcov vybavuje Kancelária Súdnej rady Slovenskej republiky, konkrétne zamestnanci Sekcie vyhľadávania informácií o majetkových pomeroch sudcov a o sudcovskej spôsobilosti. Zamestnanci tejto sekcie vybavili  523 telefonátov a   technická a odborná podpora sa poskytla e-mailovou komunikáciou v 267 prípadoch. Už druhý rok po sebe sa majetkové priznania prijímali len v elektronickej podobe.

Predseda Súdnej rady Slovenskej republiky Ján Mazák vyzval z dôvodu nepodania majetkového priznania 10 sudkýň a sudcov na dodatočné splnenie si tejto povinnosti.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie