Prejsť na obsah

Najvyšší správny súd SR má od 1. júna dvoch nových sudcov

Najvyšší správny súd Slovenskej republiky má od 1. júna 2023 dvoch nových sudcov, ktorí uspeli vo výberovom konaní z februára tohto roku.

Foto: pixabay.com

Sú nimi sudca Krajského súdu v Trenčíne JUDr. Rastislav Dlugoš, PhD. a sudca Okresného súdu Bratislava I Mgr. Peter Mach, PhD. Obidvaja sudcovia uspeli vo výberovom konaní, ktoré sa uskutočnilo vo februári tohto roka. O ich preložení na Najvyšší správny súd Slovenskej republiky rozhodli členovia Súdnej rady Slovenskej republiky na svojom ostatnom zasadnutí.

JUDr. Rastislav Dlugoš, PhD. študoval na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave, kde v roku 2015 obhájil tiež dizertačnú prácu. Odbornú justičnú skúšku absolvoval v roku 2005. Ako sudca začínal na Okresnom súde Trenčín, neskôr od roku 2008 až do roku 2017 pôsobil na Okresnom súde Nové Mesto nad Váhom. Ostatné roky vykonával funkciu sudcu na Krajskom súde v Trenčíne. Pred preložením na Najvyšší správny súd Slovenskej republiky pôsobil sudca Rastislav Dlugoš na tamojšom súde ako predseda senátu na správnom úseku. Plynule komunikuje anglickým a nemeckým jazykom. Dohovorí sa aj po francúzsky.

„Kombináciou skúseností nadobudnutých z dlhoročného pôsobenia na pozícii trestného sudcu, spojených s následnou praxou v správnom kolégiu, chcem prispieť k doplneniu a snáď aj obohateniu rôznorodej mozaiky už etablovaných osobností najvyššej inštancie správneho súdnictva. Vnímam, a to nielen symbolicky, že môj príchod na Najvyšší správny súd Slovenskej republiky sa časovo prekrýva s účinnosťou reformy súdnej mapy, ktorá zriadením správnych súdov dodáva správnemu súdnictvu ďalší rozmer, respektíve dobudováva ho, čím zdôrazňuje jeho význam v inštitucionálnom systéme orgánov ochrany práv občanov,“ uviedol Rastislav Dlugoš.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie