Prejsť na obsah

Rezort spravodlivosti sprístupnil nové služby obchodného registra

Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky v rámci modernizácie elektronických služieb obchodného registra zverejnilo nové služby obchodného registra.

Zdroj: pexels.com

Obchodný register je verejný záznam o právnických osobách sídliacich na území Slovenskej republiky. Služby obchodného registra zahŕňajú zverejňovanie základných údajov o týchto subjektoch vrátane ich názvov, sídiel, identifikačných čísel a právomocí ich zástupcov. Okrem toho poskytuje obchodný register aj informácie o právnych vzťahoch a hospodárskej situácii registrovaných subjektov, ako aj možnosť vyhľadávania a získavania dokumentov z registra. Postavenie obchodného registra nie len v obchodných vzťahoch je tak významné.

Vzhľadom na dôležitosť a frekvenciu využívania služieb obchodného registra zverejnilo Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky v rámci modernizácie elektronických služieb obchodného registra nové služby obchodného registra. Cieľom je zjednodušiť zápisy do obchodného registra, ako aj predchádzať chybovosti pri vytváraní podania do obchodného registra. Súčasne je možné vytvoriť vybrané typy príloh, uvedené nižšie.

Obsah (zobrazíte rozkliknutím):

  1. Zoznam nových služieb
  2. Existujúca služba podávania návrhu na zápis údajov do obchodného registra

Zoznam nových služieb

Nové elektronické a podporné služby obchodného registra sú dostupné na špecializovanom webe Elektronických služieb obchodného registra, alebo cez Ústredný portál verejnej správy.

Ide o elektronické služby na vytvorenie podania do obchodného registra:

  1. Prvozápis spoločnosti s ručením obmedzeným
  2. Námietka proti odmietnutiu vykonania zápisu

Podporné služby na vytvorenie príloh:

  1. Spoločenská zmluva pre spoločnosť s ručením obmedzeným
  2. Plnomocenstvo
  3. Podpisový vzor konateľa a súhlasu s vymenovaním do funkcie

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie