Prejsť na obsah

Sociálna poisťovňa opäť rozširuje Elektronický účet poistenca

Sociálna poisťovňa v týchto dňoch už druhýkrát v tomto roku rozšírila obsah Elektronického účtu poistenca, v ktorom pribudli nové funkcionality o úrazových dávkach.

Foto: pixabay.com

Sociálna poisťovňa v týchto dňoch už druhýkrát v tomto roku rozšírila obsah Elektronického účtu poistenca (EUP) – pribudli v ňom nové funkcionality o úrazových dávkach. Elektronický účet poistenca má klient Sociálnej poisťovne zriadený automaticky. Stačí si k nemu aktivovať prístup osobne alebo elektronicky.

Nové funkcionality Elektronického účtu poistenca ponúkajú poistencom viaceré informácie o jednotlivých druhoch úrazových dávok. V záložke Prehľad všetkých prijatých žiadostí sa poistenec dozvie všetky potrebné údaje o rozličných úrazových dávkach, odškodneniach či náhradách.

V EUP  má klient k dispozícii komplexný prehľad o svojom sociálnom poistení – všetky informácie, ktoré o ňom Sociálna poisťovňa eviduje a v prípade prípravy na dôchodok aj obdobia, ktoré nemá evidované a môže si ich doplniť.

Okrem najnovšieho balíku informácií o úrazových dávkach obsahuje EUP službu elektronickej PN (ePN) pre poistencov, ďalej sú to informácie o nemocenských dávkach, dôchodkových dávkach a príprave na dôchodok a tiež údaje o konaní a výplate dávky v nezamestnanosti.


Zdroj: Slovensko.sk

Comments

Najnovšie