Prejsť na obsah

Súdna rada bude realizovať voľby kandidátov na sudcov do európskych štruktúr

Na pôde Súdnej rady prebehnú voľby na kandidátov na sudcov ESĽP a Všeobecného súdu EÚ.

Zdroj: pexels.com

Dňa 22. augusta 2022 sa v sídle súdnej rady rozhodne o tom, kto sa stane kandidátom na funkcie sudcov pôsobiacich na významných európskych súdoch. V tento deň sa uskutočnia voľby na kandidátov na prvého z troch ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva a zároveň aj na funkciu dodatočného sudcu a sudcu Všeobecného súdu Európskej únie.

Obsah (zobrazíte rozkliknutím):

  1. Voľby kandidáta na dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ
  2. Voľby kandidáta na sudcu Všeobecného súdu EÚ
  3. Voľby kandidáta na ad hoc sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva

Voľby kandidáta na dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ

Ministerka spravodlivosti a predseda súdnej rady navrhli za kandidátku na dodatočnú sudkyňu opätovne Beatrix Ricziovú, ktorá je od 6. júla 2022 sudkyňou Všeobecného súdu EÚ. Jej funkčné obdobie však končí 31. augusta 2022, čo je dôsledok toho, že súdna rada nedokázala zvoliť vhodného kandidáta od roku 2016, odkedy plynulo prvé funkčné obdobie dodatočného sudcu na Všeobecnom súdu EÚ. Preto je nevyhnutné znovu voliť kandidátku na Všeobecný súd. Od 1. septembra už totiž začína plynúť ďalšie funkčné obdobie slovenského dodatočného sudcu.

Voľby kandidáta na sudcu Všeobecného súdu EÚ

Slovensko je súčasne povinné obsadiť aj funkciu sudcu Všeobecného súdu Európskej únie. Na tento post bol podaný iba jeden návrh. Členka súdnej rady Elena Berthotyová navrhla na zvolenie sudkyňu a predsedníčku senátu Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky Katarínu Benczovú.

Voľby kandidáta na ad hoc sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie