Prejsť na obsah

Súdna rada zvolila troch kandidátov na európske súdy

Súdna rada SR na svojom zasadnutí zvolila kandidáta na sudcu Všeobecného súdu EÚ a dvoch ad hoc sudcov ESĽP.

Zdroj: pexels.com

Voľby na kandidáta na sudcu Všeobecného súdu Európskej únie ako aj voľby na kandidátov na dvoch ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva vyhlásil predseda Súdnej rady Slovenskej republiky Ján Mazák ešte v septembri tohto roku. Obe voľby sa uskutočnili v rovnaký deň počas 15. zasadnutia súdnej rady.

Obsah (zobrazíte rozkliknutím):

  1. Voľba kandidáta na postu sudcu Všeobecného súdu Európskej únie
  2. Voľba kandidátov na ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva

Voľba kandidáta na postu sudcu Všeobecného súdu Európskej únie

V prvej voľbe sa uchádzal o post sudcu Všeobecného súdu Európskej únie jediný kandidát Andrej Stec. Návrh podala členka súdnej rady Petra Príbelská.

Kandidát pôsobí od roku 2004 priamo na Všeobecnom súde EÚ ako právny poradca. Dôverne pozná fungovanie tohto súdu, ako i význam jeho judikatúry. „Nemôžem viac ponúknuť ako moje 18 ročné skúsenosti. Som tu preto, aby som ponúkol svedomitý prístup k práci, skúsenosti zo všeobecného súdu, jazykové znalosti ako aj skúsenosti z medzinárodných inštitúcií. Moja hlavná myšlienka, ktorú by som chcel posunúť ďalej, je dlhodobý záujem, ktorý som mal o európske právo s myšlienkou, že Slovensko v silnej únii je niečo, čo musí napredovať“, priblížil svoju motiváciu Andrej Stec. Kandidát bol nakoniec zvolený 17 hlasmi za, žiadnym proti a pri žiadnom zdržaní sa hlasovania.

Voľba kandidátov na ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva

V druhej voľbe predstúpili pred členov súdnej rady dvaja kandidáti na funkciu ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie