Prejsť na obsah

Súdnej rade sa nepodarilo zvoliť všetkých kandidátov na sudcov ESĽP a Všeobecného súdu EÚ

Súdna rada SR volila kandidátov na sudcov ESĽP a Všeobecného súdu EÚ, pričom opätovne sa jej nepodarilo zvoliť potrebný počet kandidátov.

Na pôde Súdnej rady SR prebiehali dňa 22. augusta 2022 voľby kandidátov na sudcov ESĽP a Všeobecného súdu EÚ. Súdne rade boli predložené iba tri návrhy na kandidátov na sudcov, pričom na každý pod sudcu bol navrhnutý jeden kandidát.

Obsah (zobrazíte rozkliknutím):

  1. Voľby na kandidáta na ad hoc sudcu ESĽP
  2. Voľby na kandidáta na sudcu Všeobecného súdu Európskej únie
  3. Voľby na kandidáta na dodatočného sudcu Všeobecného súdu Európskej únie

Voľby na kandidáta na ad hoc sudcu ESĽP

V stanovenej lehote boli Súdnej rade Slovenskej republiky predložené návrhy Slovenskej advokátskej komory a predsedu Súdnej rady Slovenskej republiky na kandidáta na ad hoc sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva. Oba návrhy, podľa mandátovej komisie, splnili podmienky, ktoré ustanovuje zákon.

Na kandidáta na post ad hoc sudcu ESLP bol navrhnutý doc. JUDr. Ondrej Laciak, PhD.

Na základe výsledkov hlasovania získal kandidát 15 hlasov (3 členovia Súdnej rady SR boli neprítomní). Volebná komisia skonštatovala, že Súdna rada Slovenskej republiky zvolila doc. JUDr. Ondreja Laciaka, PhD. za kandidáta na ad hoc sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva a v súlade s čl. 141a ods. 6 písm. f) Ústavy Slovenskej republiky predkladá vláde Slovenskej republiky návrh kandidáta doc. JUDr. Ondreja Laciaka, PhD. za kandidáta na ad hoc sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva.

Voľby na kandidáta na sudcu Všeobecného súdu Európskej únie

V stanovenej lehote bol Súdnej rade Slovenskej republiky predložený návrh členkou Súdnej rady Slovenskej republiky, Elenou Berthotyovou, na kandidátku na sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie. Návrh, podľa mandátovej komisie, splnil podmienky, ktoré ustanovuje zákon.

Na post kandidáta na sudcu Všeobecného súdu EÚ bola navrhnutá JUDr. Katarína Benczová.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov

Mesačné

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie