Prejsť na obsah

Zmeny v zakladaní spoločnosti s ručením obmedzením

Založenie spoločnosti s ručením obmedzeným by sa malo zjednodušiť. V pripomienkovom konaní je novela Obchodného zákonníka týkajúca sa zakladania s.r.o.

Zdroj: pexels.com

V medzirezortnom pripomienkovom konaní je novela Obchodného zákonníka, ktorá zjednoduší zakladanie spoločnosti s ručením obmedzeným.

Obsah (zobrazíte rozkliknutím):

  1. Úvod
  2. Zjednodušenie zakladania spoločností
  3. Registrový súd

Úvod

Súčasná vláda niekoľko krát deklarovala snahu o zlepšenie podnikateľského prostredia. Doterajším výsledkom týchto snáh je schválenie zákonov, ktoré znižujú byrokratické povinnosti.

Zlepšovanie podnikateľského prostredia je jedným z dôležitých záväzkov, ku ktorým sa hlási rovnako aj vedenie Ministerstva spravodlivosti SR. Krokom k zlepšeniu služieb štátu a k zvýšeniu komfortu pre podnikateľov je aj novela Obchodného zákonníka, ktorú Ministerstvo spravodlivosti SR predkladá do medzirezortného pripomienkovania. Cieľom zákona je umožniť jednoduché založenie spoločnosti s ručením obmedzeným prostredníctvom štandardizovaného formulára.

Návrhom zákona sa do právneho poriadku transponujú požiadavky, ktoré vyplývajú zo smernice Európskeho parlamentu a Rady, pokiaľ ide o používanie digitálnych nástrojov a postupov v rámci práva obchodných spoločností.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie