Prejsť na obsah

Ústavný súd SR pripravuje priblíženie rozhodovacej činnosti jeho senátov

Ústavný súd SR prináša novinku v podobe tlačových správ, v ktorých sa bude snažiť zrozumiteľnou formou priblížiť rozhodovaciu činnosť senátov ústavného súdu.

Zdroj: Ústavný súd SR

Sudcovia Ústavného súdu Slovenskej republiky rozhodujú v pléne najmä o súlade právnych predpisov s ústavou alebo medzinárodnými zmluvami, teda o veciach, ktoré sú zložité z pohľadu práva a často majú celospoločenský dosah. Zároveň však rozhodujú v senátoch o veciach, v ktorých sa fyzické alebo právnické osoby domáhajú vyslovenia porušenia svojich základných práv alebo slobôd, najčastejšie rozhodnutiami všeobecných súdov.

Rozhodnutia pléna ústavného súdu sú pravidelne zverejňované na webovom sídle ústavného súdu bezprostredne po zasadnutí pléna ústavného súdu. Rozhodnutia prijímané v senátoch ústavného súdu sú zverejňované spravidla do 7 pracovných dní po zasadnutiach senátov.

Všetky právoplatné rozhodnutia ústavného súdu, ktorými sa končí konanie, sú zverejňované na webovom sídle ústavného súdu v do 15 dní od nadobudnutia ich právoplatnosti.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie