Prejsť na obsah

Ministerstvo spravodlivosti SR pripravuje vypracovanie návrhu novely Trestného poriadku

Ministerstvo spravodlivosti SR pokračuje v prácach na modernizácii trestnej politiky, ktorej cieľom je účinnejšie efektívnejšie presadzovanie cieľov trestného práva. V súčasnosti má prioritu reforma trestného práva procesného, teda vypracovanie návrhu novely Trestného poriadku.

Zdroj: pexels.com

Ministerstvo spravodlivosti SR pokračuje v prácach na modernizácii trestnej politiky, ktorej cieľom je účinnejšie efektívnejšie presadzovanie cieľov trestného práva. Po úspešnom predložení návrhu reformy Trestného zákona do Národnej rady SR má v súčasnosti prioritu reforma trestného práva procesného, teda vypracovanie návrhu novely Trestného poriadku.

Návrh novely Trestného poriadku bol témou pracovného stretnutia odborného kolégia, ktoré za týmto účelom zriadil minister spravodlivosti Viliam Karas.

Úlohou kolégia a následne jednotlivých pracovných skupín bude vypracovanie paragrafového návrhu zmien v trestnom procese. Novela Trestného poriadku bude postavená na troch pilieroch, o ktorých ministerstvo informovalo už začiatkom tohto roka:

1) Zefektívnenie a zjednodušenie prípravného konania

„Vyšetrovatelia a orgány činné v trestnom konaní musia mať viac času na reálne odhaľovanie trestnej činnosti. Preto sa budeme sústrediť aj na znižovanie procesnej náročnosti a administratívnej prácnosti, pri rešpektovaní práva na obhajobu.“

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie