Prejsť na obsah

Plk. Mgr. Michal Sedliak povedie Zbor väzenskej a justičnej stráže

Zbor väzenskej a justičnej stráže povedie nový generálny riaditeľ, ktorého do funkcie vymenoval minister spravodlivosti.

Zdroj: pexels.com

Minister spravodlivosti Viliam Karas rozhodol o zmene vo vedení Zboru väzenskej a justičnej stráže. Výkonom funkcie generálneho riaditeľa zboru poveril plk. Mgr. Michala Sedliaka.

Profil nového generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže

M. Sedliak pracuje v Zbore väzenskej a justičnej stráže pracuje od roku 1999. Počas svojej kariéry pôsobil v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Banská Bystrica-Kráľová, v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Sučany, v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Nitra, v Ústave na výkon trestu odňatia slobody a Ústave na výkon väzby Leopoldov a na Generálnom riaditeľstve zboru. V roku 2022 sa stal Riaditeľom Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Nitra-Chrenová.

Rozhodnutie  o zmene vo vedení zboru som prijal po zrelej úvahe v záujme zefektívnenia projektového riadenia potrebného pre pokračovanie v nevyhnutnej modernizácii a humanizácii väzenstva. Prioritou povereného riaditeľa pána Sedliaka bude tiež spolupráca s ministerstvom pri vytváraní lepších podmienok na výkon probácie a mediácie. Doterajšiemu riaditeľovi pánovi plk. Mgr. Róbertovi Mudrončekovi ďakujem za vykonanú prácu a korektnú spoluprácu,“ povedal minister V. Karas.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov

Mesačné

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie