Prejsť na obsah

Čím potešiť na Vianoce advokáta, sudcu či prokurátora? Neprehliadnite našich päť tipov

Vybrať ten správny darček pre advokátku, advokáta, prokurátorku, prokurátora, sudkyňu alebo sudcu môže byť naozajstnou výzvou. Prinášame vám preto niekoľko tipov na darčeky pre právnikov, ktoré na Vianoce potešia nielen vašich blízkych a známych venujúcich sa spomínaným povolaniam, ale aj študentov práva a každého, kto sa zaujíma o túto oblasť.

1. Odborná literatúra

Rokmi overená či najnovšia odborná právnická publikácia pod stromčekom poteší všetkých milovníkov práva. Odborné knihy pomáhajú právnikom udržiavať sa na špičkovej úrovni a prispievajú k odbornému rastu. Kvalitná právnická literatúra má navyše ako darček dlhodobú hodnotu a cenným zdrojom informácií zostane aj po niekoľkých rokoch. 

Pred výberom tej správnej odporúčame prezistiť, na akú oblasť práva sa obdarovaný špecializuje. Rozhodujúca môže byť aj aktuálnosť publikácie a relevancia, ideálnym darčekom sú aj preto najmä knižky reflektujúce aktuálne právne trendy a zmeny v legislatíve.

2. Darčekový balíček s digitálnym predplatným, hrnčekom a kravatou alebo vonnou sviečkou

Čo tak darovať voucher na predplatné na obľúbený právnický webový portál, ikonický žltý hrnček s paragrafom a tmavomodrú kravatu alebo vonnú sviečku? Najprávo si tento rok pre svojich čitateľov pripravilo unikátne vianočné škatuľky, ktoré potešia každého, kto sa zaujíma o právo.

Cez špeciálny formulár alebo e-mailom si môžete jednoducho objednať balíček s ročným predplatným alebo škatuľku s dvojročným predplatným, možnosťou sú aj samostatné vouchery bez darčekových predmetov. Všetky vouchery majú podobu estetických fyzických kartičiek s unikátnym kódom, na základe ktorého obdarovanému po rozbalení darčeka aktivujeme jeho prémiový prístup.

3. Luxusné písacie potreby

Jednou z možností sú aj luxusné perá či značkové balíčky písacích potrieb so zápisníkmi. Kvalitné pero totiž nie je len písací nástroj; možno ho vnímať ako symbol profesionality a elegancie. Advokáti, prokurátori aj sudcovia v práci často podpisujú dôležité dokumenty, pri ktorých môže práve kvalitné pero podčiarknuť vážnosť a dôstojnosť momentu.

Luxusné perá vynikajú svojou dlhou životnosťou aj kvalitným spracovaním. Ak sa rozhodnete pre písacie potreby, viete tento darček navyše personalizovať – vybrať obľúbenú farbu či značku písacích potrieb alebo sa rozhodnúť pre gravírovanie so špeciálnym odkazom.

4. Dekoračný doplnok do kancelárie

Originálnymi vianočným darčekmi môžu byť aj rozličné dekoračné doplnky do kancelárie, ktoré prinesú do pracovného prostredia nielen estetiku, ale aj osobitosť.

Štýlové dekoračné predmety ako sošky s právnickou tematikou či oddeľovače kníh môžu byť nielen atraktívnym doplnkom, ale aj inšpiráciou a symbolom profesijných úspechov a hodnôt. Za zváženie stojí aj dizajnový fotorámik do kancelárie s rodinnou fotografiou, ktorý prispeje k vytvoreniu pocitu pohodlia a domáckosti aj v práci.

5. Unikátny zážitkový darček

Sníva vaša známa advokátka už dávno o lete balónom? Chcel by sa váš brat, ktorý ukončuje doktorát na práve, previesť na pár minút v luxusnom športovom aute? Aj pre právnikov môžu byť ideálnou voľbou rôzne zážitkové darčeky, od pleťových procedúr cez vstupy do únikových miestností až po romantické wellness pobyty

Advokáti, prokurátori či sudcovia často trávia dlhé hodiny študovaním prípadov, prípravou na súdne pojednávania alebo konzultáciami s klientmi, čo je psychicky aj fyzicky vyčerpávajúce. A práve zážitkový darček, ako je víkend vo wellnesse, adrenalínová jazda alebo kurz varenia im poskytne dokonalú príležitosť na relaxáciu a dobitie energie. Darovaním zážitkov môžete tiež prispieť k vytváraniu spomienok a posilneniu vzťahov obdarovaných s ľuďmi, na ktorých im záleží.

Ak hľadáte ideálny darček pre právnika či právničku, nebojte sa vybrať niečo, čo bude v súlade s ich charakterom aj profesijnými potrebami. Veríme, že vás naše rady inšpirovali a želáme pokojné vianočné sviatky.

(PR/NAJPRAVO.SK), zdroj obrázkov: Unsplash.com

Comments

Najnovšie