Prejsť na obsah

EK určila šiestich strážcov prístupu podľa aktu o digitálnych trhoch (nariadenie DMA)

Európska komisia dňa 6. 9. 2023 po prvý krát zverejnila zoznam spoločností, ktoré určila za strážcov prístupu podľa aktu o digitálnych trhoch (nariadenie DMA).

Foto: pexels.com

Európska komisia (ďalej len „EK“) dňa 6. 9. 2023 po prvý krát zverejnila zoznam spoločností, ktoré určila za strážcov prístupu podľa aktu o digitálnych trhoch (nariadenie DMA).

Strážcami prístupu sa podľa rozhodnutia EK stalo šesť technologických spoločností – Alphabet, Amazon, Apple, ByteDance, Meta a Microsoft. Tieto spoločnosti majú šesť mesiacov na to, aby zosúladili ich online platformové služby s pravidlami stanovenými v akte o digitálnych trhoch.

Cieľom predmetného rozhodnutia EK je zabezpečiť väčší výber pre spotrebiteľov a tiež vytvoriť nové príležitosti pre menšie inovačné technologické spoločnosti. Akt o digitálnych trhoch (nariadenie DMA), ktorý Európska únia prijala v roku 2022 (svoju účinnosť nadobúdal postupne), má pomôcť vytvoriť spravodlivé podmienky pre všetky spoločnosti na digitálnom trhu v EÚ, a tým zlepšiť hospodársku súťaž v digitálnom sektore.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

Platba kartou

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba kartou

89

118.80€

Objednať
Zľava 26%

Ročné

Platba faktúrou

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie