Prejsť na obsah

Finančná podpora na vzdelávanie či rekvalifikáciu

Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny schválil projekt Zručnosti pre trh práce. Cieľom projektu je podporiť uchádzačov o zamestnanie v snahe nájsť si prácu prostredníctvom rekvalifikácie.

Ilustračné foto: pexels.com

Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny schválil projekt Zručnosti pre trh práce. Cieľom projektu je podporiť uchádzačov o zamestnanie v snahe nájsť si prácu prostredníctvom rekvalifikácie. Možnosť získať bezplatné vzdelávanie ponúkne aj zamestnaným záujemcom o zamestnanie, a to s cieľom ochrániť a zlepšiť ich postavenie na trhu práce. Projekt nie je určený pre samostatne zárobkovo činné osoby.

O príspevok na vzdelávanie bude možné žiadať od 8. apríla na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Žiadosť o poskytnutie príspevku je potrebné podať najneskôr 30 kalendárnych dní pred začiatkom kurzu. Na poskytnutie príspevku nie je právny nárok, môže sa preto stať, že žiadosť nebude schválená.

V rámci tohto projektu nebude podporované vzdelávanie zamerané na získanie vodičského oprávnenia skupiny B.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny zaplatia vzdelávanie záujemcom o zamestnanie, preto je potrebné najskôr sa zaevidovať na úrade práce medzi záujemcov o zamestnanie a následne podať žiadosť o poskytnutie príspevku na vzdelávanie.

To je možné urobiť na ktoromkoľvek úrade práce, sociálnych vecí a rodiny bez ohľadu na trvalý pobyt, prostredníctvom formulára Žiadosť záujemcu o zamestnanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania , ktorú je možné podať osobne elektronicky cez Všeobecnú agendu dostupnú na portáli slovensko.sk alebo poštou.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Vybrať predplatné

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie