Prejsť na obsah

Zrýchlená registrácia vynálezu

Úrad priemyselného vlastníctva SR zavádza zrýchlené (fast trackové) konanie, vďaka ktorému sa čas od podania prihlášky úžitkového vzoru až po jeho zápis do registra významne skráti.

Zdroj: pixabay.com

Od 1. apríla 2023 Úrad priemyselného vlastníctva SR zavádza zrýchlené (fast trackové) konanie, vďaka ktorému sa čas od podania prihlášky úžitkového vzoru až po jeho zápis do registra významne skráti. Túto zmenu úrad pilotne zaviedol v roku 2021 pri prihláškach patentov, kde sa udelenie patentu garantuje v lehote do 24 mesiacov. Na Slovensku sa podá približne 400 prihlášok úžitkových vzorov na vynálezy, častokrát ide práve o malé a stredné podniky, domácich vynálezcov a objavy, ktoré pomáhajú zlepšovať konkurencieschopnosť podnikov, ale aj celého Slovenska.

Prihláška úžitkového vzoru spĺňajúca všetky podmienky zaradenia do fast trackového konania bude zverejnená do troch mesiacov od podania prihlášky, a ak proti zápisu úžitkového vzoru do registra nebudú podané námietky, úžitkový vzor bude do registra zapísaný spravidla do pol roka oproti aktuálnym 9 mesiacom.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie