Prejsť na obsah

Zvolení kandidáti na európske súdy

V posledných dňoch sa v Súdnej rade Slovenskej republiky konalo trojdňové zasadnutie, kde sa rozhodovalo o kandidátoch na významné európske súdne pozície.

Foto: pixabay.com

V posledných dňoch sa v Súdnej rade Slovenskej republiky konalo trojdňové zasadnutie, kde sa rozhodovalo o kandidátoch na významné európske súdne pozície. Rozhodnutia zahrňovali voľbu jedného kandidáta na sudcu pre Všeobecný súd Európskej únie a troch kandidátov na sudcov pre Európsky súd pre ľudské práva.

Prvý deň zasadnutia bolo venovaný voľbe kandidáta na sudcu Všeobecného súdu Európskej únie. Jediným kandidátom bol Michal Kianička, ktorého navrhol predseda Súdnej rady Slovenskej republiky, Ján Mazák. Kianička, aktuálny starší právny poradca v Európskom mechanizme pre stabilitu v Luxemburgu, získal 13 hlasov za zo 17 prítomných členov Súdnej rady, štyria členovia sa zdržali. Nikto z členov Súdnej rady nehlasoval proti. Michal Kianička po voľbe zdôraznil svoju odhodlanosť pracovať tvrdo a byť prínosom.

Prvý deň sa konala aj voľba kandidáta na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva zo Slovenska. Predseda Súdnej rady Slovenskej republiky, Ján Mazák, vyhlásil túto voľbu už na začiatku júla tohto roku a do lehoty podania návrhov bolo súdnej rade doručených sedem návrhov kandidátov. Výber sa ukázal ako úspešný len pre dvoch z nich. Súdna rada, pozostávajúca z 17 členov, rozhodla, že vláde predloží kandidátku Zuzanu Vikarskú a kandidáta Radoslava Procházku.

Tento článok je dostupný ZDARMA. Odomknete ho prihlásením sa

Mesačné

9,90

Objednať
Zľava 26%

Ročné

89

118.80€

Objednať

Už máte vytvorený účet? Prihlásiť sa

Najnovšie